آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

گوگل می خواهد قدرت بینایی به تلفن های همراه تان بدهد

۰۸ بهمن ۹۴
۰ نظر
ارسال به
گوگل می خواهد قدرت بینایی به تلفن های همراه تان بدهد

گوگل امروز از همکاری خود با شرکت Movidius که در زمینه توسعه چیپ تخصص دارد پرده برداشت. دستاورد و ماحصل این همکاری، افزایش قدرت اسمارت فون ها در زمینه تکنولوژی تشخیص تصاویر است.

در دستگاه های کنونی، چنین مشخصه ای محدود به اپ های وابسته به سرورهای ابری است که از تکنیک های هوش مصنوعی پیشرفته برای اجرای فرآیند شناخت چهره صورت و دیگر موارد بهره می برد. در نتیجه ی این همکاری، گوگل از چیپ MA2450 ماویدیوس در اسمارت فون های اندرویدی استفاده خواهد کرد تا به این دستگاه ها اجازه تماشا و به حافظه سپردن را بدهد.

چهره ها، علامت های موجود در سطح شهر و هر چیز دیگری که ممکن است تلفن همراه تان آن ها را ببیند، بدون هیچ نیازی به اینترنت و بررسی شدن توسط الگوریتم های خاص در سرورهای ابری، در حافظه تلفن همراه تان می ماند.

اما این تکنولوژی چه استفاده ای دارد؟ یک تلفن همراه با قابلیت تشخیص تصاویر می تواند به افراد نابینا کمک بسیاری کند تا به راحتی در بیرون از خانه به گشت و گذار بپردازند. در حال حاضر، Google Photos مجموعه ای بزرگ از تصاویر را روی سرورهای ابری ذخیره دارد و می تواند در این مورد استفاده شود.

شرکت ماویدیوس پیش از این با گوگل در پروژه تانگو (پروژه ای که به تلفن های همراه اجازه نقشه برداری سه بعدی از محیط را می دهد) مشارکت داشت و کمپانی ساکن مانتین ویو حالا معتقد است که کار کردن با ماویدیوس، می توانند بهره وری از هوش ماشینی را به دستگاه های شخصی بیاورند.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !