آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

گسترش همکاری های ایران و چین درحوزه ICT و ماهواره

۰۲ بهمن ۹۴
۰ نظر
ارسال به
گسترش همکاری های ایران و چین درحوزه ICT و ماهواره

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر صنعت و فناوری اطلاعات از گسترش همکاری‌های دوکشور درحوزه ICT و ماهواره خبرداد و گفت: درشرایط جدید، همکاری با کشور چین درحوزه ICT تحکیم می‌یابد.

دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، امروز جمعه ۲ بهمن ماه با میائو وی وزیر صنعت و فناوری اطلاعات دیدار کرد و گفت:  این دومین ملاقات من با وزیرفناوری اطلاعات کشور خلق چین است و این  دیدار در جریان سفر امشب رییس جمهور چین  به ایران انجام شد.

وی  هدف ازاین نشست را سیاستگذاری، حمایت و نظارت برفعالیت شرکت‌های  ایران و چین عنوان کرد و افزود: همکاری‌های دوجانبه در درحوزه ICT  و ماهواره  میان دوکشور دنبال می‌شود.

واعظی با اشاره به اینکه  پس از اجرای برجام ، شکل همکاری با شرکت‌های چینی درحوزه ICT  تحکیم می‌یابد، ادامه داد:‌ کار تخصصی و فنی مشترک با چین  در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه سفر رییس جمهور چین به ایران فصل جدیدی در روابط دو کشور خواهد بود، ادامه داد: انشالله فردا سند همکاری مشترکی میان ایران و چین درحوزه  ICT توسط وزیر ارتباطات دوکشور امضا می‌شود.

وزیر ارتباطات ایران برگسترش روابط دو کشور پس از رفع تحریم‌ها تاکید کرد و افزود:‌ کمیته مشترکی برای پیگیری توافقات و مذاکرات میان دو کشور تشکیل می‌شود.

وی انتقال تکنولوژی همراه  با دانش فنی میان دوکشور را ضروری دانست و ادامه داد: همکاری در زمینه فیبر نوری، نرم افزار، زیرساخت  از جمله محورهای مهم این نشست بود.

واعظی  جذب سرمایه  درحوزه ICT و استفاده از خط  اعتباری که کشور چین دراختیار ایران قراداده است را ضروری دانست و ادامه داد: تلاش می‌کنیم علاوه برشرکت‌های چینی که در زمان تحریم با ایران همکاری  داشته‌اند، شرکت‌های جدیدی به بازار افزوده شوند.

درحاشیه این نشست که با حضور معاونان و روسای شرکت‌های خصوصی فعال درحوزه  ICT ایران و چین  برگزارشد، سند همکاری میان مدیرکل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات با شرکت هواووی  امضاشد.

درباره نویسنده
مرتضی بهادری

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !