آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

مک بوک ایر قابل اعتماد‌ترین لپ تاپ در آمریکا

۰۴ دی ۹۴
۰ نظر
ارسال به
مک بوک ایر ، قابل اعتماد‌ترین لپ تاپ در آمریکا

با اینکه به نظر استفاده از لپ تاپ ها با آمدن گوشی های هوشمند و تبلت ها مانند گذشته نیست ، اما همچنان رقابت داغی میان تولید کنندگان این دستگاه ها در جریان بوده و هنوز هم لپ تاپ ها کاربردهای بسیار وسیعی در میان مردم دارند.موسسه Consumer Reports بر اساس یک نظر سنجی که از ۶۰ هزار آمریکایی انجام داده اعلام کرده است که آمریکایی ها مک بوک ایر ( MacBook Air ) کمپانی اپل را به عنوان قابل اعتماد‌ترین لپ تاپ برای استفاده انتخاب کرده‌اند.

بر اساس آمار بدست امده از خریداران لپ تاپ (به شکل کلی اعم از لپ تاپ ویندوزی و مک)  ، کامپیوترهای قابل حمل سبک وزن در حدود ۷٪ میزان خرابی در ۳ ساله‌ی اول خریدشان داشته اند.

نکته‌ی جالب در این میان پایین بودن نرخ خرابی در میان لپ تاپ های اپل به نسبت رقبایی همچون HP،Dell و Lenovo است.

بر اساس گزارش Consumer Reports لپ تاپ های ویندوزی که به طور متوسط از قیمت دستگاههای ساخت اپل ارازن قیمت‌تر هستند ، آمار خرابی در آنها بیشتر گزارش شده است.

به عنوان مثال میزان خرابی Thinkpad های شرکت لنوو در ۳ ساله خریدشان ۱۸٪ و برای XPS کمپانی دل حدود ۱۵٪ برآورد شده این آمار در حالی است که میزان مشکلات در لپ تاپ های MacBook Pro در حدود ۹٪ تخمین زده میشود.

در انتهای این گزارش نیز اشاره شده که اگر قصد خرید لپتاپهای اپل را دارید یا صرف هزینه حدود ۲۰۰ دلاری از سیستم AppleCare نیز استفاده کنید تا هم مدت گارانتی دستگاه شما از ۱ سال به ۳ سال ارتقاء پیدا کند و هم پشتیبانی فنی و رایگان محصولات شما به ۹۰ روز افزایش یابد.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !