آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

قبولی دو مدل پژو در تستهای آلایندگی

۲۷ دی ۹۴
۰ نظر
ارسال به
قبولی دو مدل پژو در تستهای آلایندگی

خودروساز فرانسوی اعلام کرد مدل پژو ۲۰۸ و پژو ۵۰۸ طبق استانداردهای آلایندگی دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن بوده اند.

این کمیسیون که در پی رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی به دستور وزارت محیط زیست و حمل و نقل فرانسه تشکیل شده، مسوول تست ۱۰۰ خودرو تحت شرایط رانندگی واقعی شده و کارش را از اکتبر سال گذشته آغاز کرده است.

پژو اعلام کرده با اطمینان منتظر نتایج تستهای بعدی است.

این خودروساز در حالی این نتایج مثبت را منتشر کرده که نتایج تستهای آلایندگی مدلهای رقیب فرانسوی‌اش رنو چندان مطلوب نبوده و آلایندگی بالاتر از سطح مجاز مدلهای این شرکت را نشان داده است.

سگولن رویال، وزیر محیط زیست فرانسه اعلام کرده کمیسیون مذکور بالا بودن میزان آلایندگی دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن خودروهای رنو و همچنین شماری از خودروسازان خارجی را نشان داده است.

بر اساس گزارش مارکت واچ، ارزش سهام رنو در پی انتشار خبر آلایندگی مدلها و بازرسی از پایگاه‌های این شرکت روز جمعه به میزان چشمگیری کاهش یافت و بر سهام خودروسازی در سراسر اروپا تاثیر گذاشت و کاهش بیش از سه درصدی سهام شرکتهای ب ام و، دایملر و فولکس واگن و کاهش ۵٫۰۵ درصد سهام پژو را بدنبال داشت.

از سپتامبر سال ۲۰۱۵ که فولکس واگن اقرار کرد در تستهای آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا تقلب کرده و ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای دیزلی این شرکت مجهز به نرم افزار غیرقانونی برای نشان دادن آلایندگی کمتر از میزان واقعی بوده‌اند، کشورهای متعددی اقدام به تحقیقات و تست مدلهای این خودروساز آلمانی و سایر خودروسازان کرده اند.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !