آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

صدور پروانه برای فعالیت‌ اپراتورهای مجازی

۱۱ بهمن ۹۴
۰ نظر
ارسال به
صدور پروانه برای فعالیت‌ اپراتورهای مجازی

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از صدور پروانه برای فعالیت اپراتورهای مجازی خبر داد و گفت: تعدادی از شرکت‌های خارجی برای کار در این بخش اعلام آمادگی کرده اند.
محمود واعظی در این باره گفت: شرکت‌های داخلی که خواهان فعالیت در بخش اپراتور مجازی‌اند مدارک خود را برای دریافت پروانه به وزارت ارائه دهند.وی گفت: پس از بررسی‌های لازم و اطمینان از توانایی ارائه خدمت، پروانه برای شرکت متقاضی صادر خواهد شد.

واعظی به اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: شرایط تازه ایجاد شده، شرکت‌های خارجی را برای همکاری با ایران ترغیب کرده است.به گفته وزیر ارتباطات، اکنون برخی شرکت‌های خارجی برای همکاری با سه اپراتور تلفن همراه کشور وارد مذاکره شده‌اند و نتایج آن بزودی مشخص خواهد شد.وی به تمایل شرکت‌های خارجی برای فعالیت در بخش اپراتور مجازی نیز اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها می‌توانند با همکاری شرکای ایرانی در این بخش فعالیت داشته باشند.سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران پیش از این اعلام کرده بود که با هدف افزایش رقابت، کیفیت و پوشش نیازهای مشتریان خاص و ترغیب نو آوری و ارائه خدمات ارزش افزوده به این خدمات در بازار تلفن همراه کشور و براساس شرایط و ضوابط مندرج در مصوبه یکی از جلسات، «اصول حاکم بر پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)» کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه را برای متقاضیان واجد شرایط صادر می کند.
اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه یک نوع اپراتور تلفنی است که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمه و داده ها نیست. اپراتور مجازی با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمه و داده‌هاست، این خدمات را به صورت عمده خریداری کرده، سپس با نشان تجاری خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده فروشی می‌کند.

درباره نویسنده
مرتضی بهادری

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !