آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

ببینید:صعود به بلندترین کوه اروپا به کمک Street View گوگل

۰۴ بهمن ۹۴
۰ نظر
ارسال به
صعود به بلندترین کوه اروپا به کمک Street View گوگل

سفر کردن به همه مناطق گردشگری دنیا ممکن نیست؛ مثلا رفتن به «ماچو پیچو»ی اسپانیا، شهری که با دیوارهای سنگی و مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده یا قدم زدن در دشت های نیوزیلند را شاید بتوان روزی محقق کرد اما رسیدن به نوک قله ی کوه های پوشیده از برف اروپا همانند «مون بلان» چیزی نیست که آدم های عادی از عهده آن بر بیایند.

کوهنوردی علاوه بر تجهیزات، دانش و توان بدنی خاص خودش را هم نیاز دارد. بنابراین، اگر جزو مشتاقان طبیعت گردی هستید، شاید Street View گوگل بتواند کمک حالتان واقع شود.

کمپانی ساکن مانتین ویو به تازگی با کوهنوردان، اسکی بازها، صخره نوردان و عکاسان وابسته به کوه های آلپ نوعی همکاری مشترک را آغاز نموده و از آنها خواسته تا زیبایی های کوه «مون بلان» را در قاب تصویر و عکس ثبت نموده و در اختیار آن قرار دهند.

حتی اگر آدم هیجان دوستی هم نیستید شاید برایتان جالب باشد بدانید بلندترین قله رشته کوه های آلپ که در مرز فرانسه و ایتالیا قرار دارد چه شکلی است؟ گفته می شود حدود یکصد کیلومتر از «کوه سفید» را یخچال های دائمی پوشانده به همین دلیل این نام را روی آن نهاده اند. فرانسوی ها نیز آن را «بانوی سپیدپوش» خطاب می کنند که همه این موارد را می توانید از طریق سرویس Street View گوگل تماشا نمائید.

جا دارد به اطلاعتان برسانیم که گوگل از سال ۲۰۱۲ با کوله پشتی های مخصوص خود، ترتیبی داد تا کاربران Street View بتوانند تصاویر مکان هایی خاص را مشاهده نمایند. این کوله پشتی، Trekker نام دارد و شامل یک دوربین توپ مانند در بخش بالایی خود است که می تواند تصاویر پانوراما را تهیه کند و معمولا هم بر روی دوش انسان های داوطلب قرار می گیرد و از این طریق تصاویر اماکن مختلف به ثبت می رسند.

در آخر هم بد نیست بدانید در نتیجه افزایش دمای کره زمین، یخچال Mer de Glace در بخش شمالی این رشته کوه در حال ذوب شدن است و به همین دلیل احتمالا در چند سال آینده چشم انداز کلی این کوه تغییر خواهد کرد و دیگر سفیدی هایی که موجب شهرت آن شده اند را شاید شاهد نباشیم.

برای تماشای زیبائی های این کوه توصیه می کنیم ویدئوی زیر را تماشا نمائید.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !