آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

با فناوری HyperOC مادربردهای بایوستار، پردازنده‌های ضریب بسته Skylake را اورکلاک کنید

۰۷ دی ۹۴
۰ نظر
ارسال به
فناوری HyperOC

قابلیت اورکلاک پردازنده که غالباً تنها در مدل‌های رده بالا و گران قیمت از جمله سری Skylake K پردازنده های اینتل یافت می‌شود، به اورکلاکر‌ها و حتی گیمر‌ها، امکان اورکلاک پردازنده را به آسانی و از طریق افزایش multiplier می‌دهد. اکنون کمپانی بایوستار، با ارائه بروزرسانی بایوس، قابلیت اورکلاک را به تمامی پردازنده‌های ضریب بسته Skylake آورده است و دیگر لزومی برای تهیه پردازنده‌های گران قیمت سری K وجود ندارد.
بایوستار در جدید‌ترین نگارش بایوس مادربردهای مبتنی بر چیپ‎ست Z170، قابلیت جدیدی به نام HyperOC را به منظور امکان اورکلاک کلیه پردازنده‌های نسل ششمی Core i7،i5،i3 و Pentium اینتل، معرفی کرده است. با بکارگیری این قابلیت جدید، می‌توان کلیه پردازنده‌ها را از طریق افزایش BCLK، اورکلاک کرد.

با قابلیت HyperOC می‌توانید پردازنده‌های ضریب بسته Core i5 و i7 را بدون نیاز نیاز آنلاک بودن multiplier، اورکلاک کنید. به لطف این قابلیت جدید، حتی قادر خواهید بود که پردازنده‌های رده پایین معمولی نظیر Pentium G4400 را با ۳۶ درصد افزایش فرکانس، از فرکانس پیش فرض ۳٫۳ گیگاهرتز به ۴٫۴۸ گیگاهرتز برسانید. با همین قابلیت می‌توانید پردازنده Core i3-6100T را با ۳۵ درصد اورکلاک، از فرکانس ۳٫۲ گیگاهرتز به ۴٫۳۲ گیگاهرتز برسانید که مطمئناً هیجان انگیز خواهد بود.
به منظور دست یابی به قابلیت HyperOC، تنها کافیست تا بایوس مادربردهای Z170 بایوستار را بروزرسانی کنید.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !