آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

بازگشت رسمی سوزوکی به ایران، قیمت احتمالی سوزوکی سوئیفت و سوزوکی دیزایر

۰۲ بهمن ۹۴
۰ نظر
ارسال به
بازگشت رسمی سوزوکی به ایران

سوزوکی کمپانی عجیبی است، از مهندسی توانمندی برخوردار است و موتورسیکلت های خارق العاده ای می سازد اما در ساخت خودرو هیچ محصول پرچمدار و فوق العاده ای را عرضه نمی کند و در نگاه بسیاری علاقه مندان جهان صنعت یک شرکت نه چندان مطرح محسوب می شود.

به هرحال این کمپانی در بیانیه ای از قصد خود برای بازگشت به بازار ایران خبر داده است. همکاری این شرکت با ایران خودرو سابقه ای چند ساله دارد که شامل واردات ۱۰۰۰ دستگاهی سوزوکی کیزاشی و مونتاژ و تولید بلند مدت سوزوکی ویتارا می شود.

SUZUKI-2

در اواخر تابستان که خبر مذاکرات ایران خودرو با سوزوکی داغ شده بود، ایران خودرو از عرضه مدل های هاچ بک و سدان کوچک سوئیفت و دیزایر با قیمتی در حدود ۸۰ میلیون تومان در اوایل سال ۹۵ خبر داد.

SUZUKI-3

هرچند چنین قیمتی مسلما برای یک هاچ بک و سدان اقتصادی با موتور ۱۲۰۰ سی سی، ۹۴ اسب بخاری فوق العاده بالا به نظر می رسد و بعید است عرضه پرشمار این مدل ها ممکن باشد.

SUZUKI-5

با این حال سوزوکی یکی از موفق ترین خودروسازان در بازار سخت و اقتصادی هند به شمار می آید و چند مدل ارزان قیمت را برای این بازار عرضه می کند که در صورت فروش در ایران ممکن است کمتر از ۴۰ میلیون تومان قیمت داشته باشند.

SUZUKI-4

در مدل های گران قیمت نیز ممکن است در آینده شاهد تولید نسل جدید و به روز شده ویتارا باشیم، اما مسلما شادترین افراد از بازگشت سوزوکی به ایران، مالکین فعلی کیزارشی هستند که در یکی دو سال اخیر با نگرانی هایی در مورد تامین قطعات یدکی و بازار فروش دست دوم خودروهایشان مواجه شده بودند.

SUZUKI-6

سوزوکی آلتو با موتور سه سیلندر ۰٫۶ و ۰٫۹ لیتری و حدود ۶۸ اسب بخار قدرت که تنها برای استفاده درون شهری و جایگزین شدن با خودرویی مانند پراید مناسب است.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !