آکادیت | اخبار تکنولوژی » A sense of Technology

اپل مهاجرت کاربران خود را به پلتفرم اندروید را تکذیب کرد

۲۲ دی ۹۴
۰ نظر
ارسال به
شایعه مهاجرت از ios به اندروید

اپل تکذیب کرد

روز گذشته برایتان نوشتیم که اپل، در صدد توسعه اپلیکیشنی است که از طریق آن، کاربران iOS قادر باشند با راحتی بیشتری به پلتفرم اندروید مهاجرت کنند؛ اپلیکشنی که گفته می شد از طریق آن، کاربر می تواند پیام ها، مخاطبین، تصاویر و سایر محتوای مهم آیفون خود را به یک موبایل اندرویدی منتقل نماید.

اپل مدتی پیش یکی از همین اپلیکیشن ها را توسعه داده و آن را در گوگل پلی قرار داده بود تا به مهاجرت کاربران اندروید به iOS، سهولت بخشد.

با این حال، امروز سخنگوی اپل، آقای Trudy Muller، بیان نموده که این خبر صرفا یک شایعه است: «این شایعه به هیچ عنوان حقیقت ندارد. ما به شکل کامل تمرکز خود را بر جذب کردن کاربران اندروید به iOS قرار داده ایم و تا کنون در این امر موفقیت بسزایی داشته ایم.»

اگر به خاطر داشته باشید چند ماه پیش و همزمان با ارائه آخرین گزارش مالی اپل، شاهد آن بودیم که آقای تیم کوک بیان نمود ۳۰ درصد از افرادی که آیفون خریده اند، پیشتر کاربر سیستم عامل اندروید بوده اند.

البته حالا اصل داستان هم مشخص گشته و معلوم شده این شایعه از کجا سر درآورده. قضیه از این قرار بوده که اپراتورهای مخابراتی اروپایی، از اپل درخواست کرده بودند تا اپلیکیشنی برای مهاجرت کاربران از iOS به اندروید توسعه دهد و آن را در اختیار مشتریان قرار دهد چرا که این اقدام برای بیشتر آنها، بیش از اندازه سخت و وقت گیر است.

همین خبر به گوش برخی منابع رسیده و سپس این تصور پیش آمده که اپل در پی توسعه چنین اپلیکیشنی است که البته همان دیروز هم برایتان گفتیم با توجه به خصوصیات شرکت یاد شده، تحقق یافتن چنین امری کاملا بعید است.

درباره نویسنده
محمد سامانی

مدیر و سردبیر سایت خبری تکنولوژی آکادیت

دیدگاه خود را ارسال کنید

همین الان در خبرنامه آکادیت عضو شوید.

با عضویت در خبرنامه آکادیت از جدیدترین اخبار تکنولوژی با خبر باشید !